«Іду на ви!» ?

Фразеологізм «Іду на ви!» походить від легендарного виразу київського князя Святослава Ігоревича Хороброго (955-972рр.). Він означає оголошення війни та попередження ворога про наступ.
Відомий літописець Нестор у своєму творі пише: «…И посылаше къ странамъ, глаголя: ,, хочю на вы ити”» (посилав гінців до ворогів, кажучи : “іду на вас”). Так князь попереджав ворогів про наступ, відсилаючи гінців у ворожий стан, чим заслужив повагу в тогочасних правителів. Цікаво, що ці дії були першим відомим досвідом застосування психологічної атаки. Повідомлення про наступ змушувало супротивника збирати всі свої сили в одному місці, що дозволяло розбити їх в одній битві і не виснажувати своє військо затяжними походами.




